pondělí 20. října 2014

Filcová dýně

Některé nápady přijdou jen tak, když je zrovna nečekáte a stojíte ve frontě v obchodě. To mi prostě najednou před očima naskočil obrázek "vyřezávané" dýně z filcu (neboli plsti). Cestou pod kaštanem nápad rozvinete a...

Potřebovat budete papír, oranžový filc a kousek zeleného filcu, nalepovací oči, fixu, nebo kaštany, žalud a několik menších bobulek, nůžky a lepidlo (nebo tavnou pistoli).

Na papír si předkresete šablonu dýně i s listy či stopkou a obličejem (pokud bude "vyřezávaná"), vystřihněte a zvlášť překreslete dýni na oranžový filc a listy a stopku na zelený filc. Vystřihněte a přilepte listy nebo stopku na dýni.Je-li dýně vyřezávaná, vystřihněte i obličej a máte hotovo.Případně namalujte obličej černým fixem.Nebo nalepte oči (my jsme tady místo listů nalepili čarodějnický klobouk z filcu a koště ze špejle a jutového provázku)A nebo použijte dva kaštany (s plochou stranou budou líp držet) jako oči, žalud jako nos a bobulky jako pusu.A poslední (na dveře spížky) jsme nechali jako obyčejnou dýni.

Šablony s dýněmi a listím dodám později, momentálně neskenuje skener.

Žádné komentáře:

Okomentovat