pondělí 11. února 2013

"Tiffany" svícen

Už nějakou dobu jsem měla v plánu vyrobit si vlastní svícen na čajovou svíčku. Nápadů, jak ji ozdobit, už jsem pár nastřádala, ale k realizaci jsem se zatím nedostala. 
 Minulý týden jsem při nakupování narazila na obyčejné malé skleničky a zkušebně jsem jednu koupila. Na někdy, ale nakonec jsem se do výroby pustila ještě ten den, protože jsem se nakonec rozhodla hotový svícen darovat k narozeninám.

Chtěla jsem jako první vyzkoušet malování barvami na sklo. Mám je doma a na výsledek jsem se těšila nejvíc. S tím, co na budoucí svícen namalovat, jsem problém neměla. Líbí se mi snad všechno od Tiffanyho (tedy spíš vytvořené technikou Tiffany), takže jsem ten styl chtěla napodobit. Jakmile jsem vytáhla krabici s barvami, prcka to hned zaujalo a chtěl moc pomáhat. Vybrali jsme společně konturu, kterou jsem skleničku rozdělila na pole, které po tom vybarvím různými barvami.
Trochu jsem se Štěpiskovi spolupráce obávala, ale nakonec mu stačilo jen pojmenovávat barvy a seřazovat tuby do pozoru. Sem tam chtěl zasáhnout i do barvení, což se naštěstí na celkovém vzhledu nějak výrazně neodrazilo :)
Pořádně se mi nepodařilo skleničku vyfotit, takže pro příště si musím pořídit buď lepší světlo nebo lepší foťák.Žádné komentáře:

Okomentovat