pátek 14. prosince 2012

Jmenovky na dárky I.

Jmenovky na dárky z listů a přírodních plodů jsou můj vlastní nápad. Tedy aspoň doufám, že si vlastnictví můžu nárokovat, protože mě to napadlo ještě v polospánku jedno ráno na podzim.
Posbírala jsem si spoustu pěkných barevných listů několika velikosti a spoustu přírodních plodů: kaštany, ořechy, šišky, šípky a papričky.
Namyslela jsem si, kolik jmenovek pro koho budu asi potřebovat (a opravdu jsem jen odhadovala, neměla jsem vymyšlený ještě ani jeden dárek). Na menší vylisované listy jsem napsala jména - chtěla jsem použít lihový fix, ale listy nebyli ještě úplně vyschlé a lihovkou na ně nešlo psát. Takže jsem nakonec vyhrabala dva otřesné laky na nehty, které už nikdy nebudu používat (ikdyž ta zelená...:)
Popsané listy jsem dala ještě vyschnout a protože se mi trochu začali kroutit, dala jsem je znovu vylisovat. Pak jsem vybrala vhodné velké listy, taktéž vylisované, přírodniny a dala jsem se do tvoření. Tavnou pistolí jsem přilepila menší list s jménem na větší podkladový a hned jsem připevnila i zvolenou okrasu.
Papričky jsem nakonec nepoužila. Vypadaly by sice moc hezky, ale byly moc malé a nezakryly by spoj lepidlem. Navíc bych se při své šikovnosti o lepidlo určitě popálila :o)
Ze stejného důvodu jsem nepoužila ani šípky, jen na dvě jmenovky jsem k šišce připevnila ty největší dva plody, aby byly oživené i červenou barvou.
Nevýhodou těchto jmenovek je, že jsou velmi křehké, takže se s nimi musí manipulovat opatrně. A dárky se jmenovkou už se při ukrývání nedají "štosovat".
A takhle vypadá výsledek.

Všem, co ode mě na Vánoce očekávají dárek, se omlouvám za spoiler. Důležité je, že překvapením zůstává to, co je uvnitř balíčku, ne to, co je na něm :)


Žádné komentáře:

Okomentovat